GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 10579217
*
nr 1057 9217
Fat
Julie Carlsson, Tilgman Keramik, signerad, diameter: 37 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2016
kl 20:12:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 17:57:52
1
Vinnande bud
- Tema
26 sep
Keramiker
På Tema Keramiker - Lisa Larson & Co har vi samlat fat, figuriner, miniatyrer, skålar, skulpturer, väggplattor och vaser av konstnärer och designers som Olle Alberius, Hertha Bengtson, Rut Bryk, Ilse ...
Läs mer om Keramiker
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat julie carlsson keramik tilgman keramik tilgmans keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17
*
Fat
Läs mer om Keramiker
nr 1057 9217
Fat
Julie Carlsson, Tilgman Keramik, signerad, diameter: 37 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/9 17:57:52 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
26 sep
Keramiker
PÃ¥ Tema Keramiker - Lisa Larson & Co har vi samlat fat, figuriner, miniatyrer, skÃ¥lar, skulpturer, väggplattor och vaser av konstnärer och designers som Olle Alberius, Hertha Bengtson, Rut Bryk, Ilse ...Läs mer om Keramiker
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat julie carlsson keramik tilgman keramik tilgmans keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17