ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5715301
*
nr 571 5301
Spegel
50-tal 56x69
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2009
kl 19:50:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 15:25:57
1
250 kr
14/3 16:57:47
2
150 kr
14/3 16:58:47
2
250 kr
14/3 16:59:19
2
300 kr
16/3 10:37:09
3
350 kr
16/3 15:48:37
4
400 kr
16/3 17:17:45
2
450 kr
16/3 17:23:31
5
650 kr
16/3 17:26:45
2
550 kr
16/3 18:08:45
2
650 kr
16/3 18:09:12
2
700 kr
16/3 18:10:54
2
750 kr
16/3 19:20:15
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 571 5301
Spegel
50-tal 56x69
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/3 15:25:57 | 1 | 250 kr |
| 14/3 16:57:47 | 2 | 150 kr |
| 14/3 16:58:47 | 2 | 250 kr |
| 14/3 16:59:19 | 2 | 300 kr |
| 16/3 10:37:09 | 3 | 350 kr |
| 16/3 15:48:37 | 4 | 400 kr |
| 16/3 17:17:45 | 2 | 450 kr |
| 16/3 17:23:31 | 5 | 650 kr |
| 16/3 17:26:45 | 2 | 550 kr |
| 16/3 18:08:45 | 2 | 650 kr |
| 16/3 18:09:12 | 2 | 700 kr |
| 16/3 18:10:54 | 2 | 750 kr |
| 16/3 19:20:15 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



