SILVER & METAL / Silver / Tablespoons 10548025
nr 1054 8025
TABLESPOONS
6 parts, silver, 19th century, olika, 17 & 1800-tal,
6 st, silver, 1800-tal, olika, 17 & 1800-tal
1200
SEK 1100
Monday September 5 2016
at 20:28:14
1.100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Majolika