KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14084264
*
nr 1408 4264
Oljemålning
Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärlcollier. Bär signatur. Olja på duk, 71x57 cm, yttermått inklusive ram: 90x78 cm
Kondition: krackeleringar, slitage
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 20:41:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 09:13:48
1
2.000 kr
12/7 22:39:49
2
4.000 kr
13/7 12:10:56
3
3.200 kr
13/7 12:10:56
2
3.400 kr (Budbetjänt)
13/7 12:14:17
3
4.600 kr
13/7 22:25:54
2
4.400 kr
13/7 22:25:54
3
4.600 kr (Budbetjänt)
19/7 20:36:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dam med pärlcollier olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Oljemålning
Kondition: krackeleringar, slitage
Läs om budbetjänten
nr 1408 4264
Oljemålning
Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärlcollier. Bär signatur. Olja på duk, 71x57 cm, yttermått inklusive ram: 90x78 cm
Kondition: krackeleringar, slitage
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/7 09:13:48 | 1 | 2.000 kr |
| 12/7 22:39:49 | 2 | 4.000 kr |
| 13/7 12:10:56 | 3 | 3.200 kr |
| 13/7 12:10:56 | 2 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
| 13/7 12:14:17 | 3 | 4.600 kr |
| 13/7 22:25:54 | 2 | 4.400 kr |
| 13/7 22:25:54 | 3 | 4.600 kr (Budbetjänt) |
| 19/7 20:36:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dam med pärlcollier olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



