Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Sofas / Sofa 10695007



*

nr 1069 5007


SOFA

OPE, 1950s/1960s, leather, length: 220 cm,


OPE, 50/60-tal, Skinn, längd: 220 cm


Condition: (glipa mellan kuddarna)

Estimate:

3000

Sold:

SEK 2000

Auction date:

Monday November 14 2016
at 19:01:38


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/11 21:28:55 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Nov 14

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
  • Läs mer...
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)
Royal Copenhagen, ursprungligen Den Kongelige Porcelænsfabrik, eller till vardags Kunglig Dansk på svenska, är en av Europas äldsta tillverkare av porslin. Fabriken grundades redan 1775.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: läder ope skinn soffa soffor
  • 6462 SOFA
    Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 20:50
  • 5354 SOFA
    Torill Slettvoll. Length: 155 cm,
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:01




Ladda ner broschyr