KONST / Ramar / Ram 7538134
*
nr 753 8134
Ram
omkring 1900, med etsning, ramens innermått, 74x53
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 17:35:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 23:14:49
1
100 kr
16/4 01:11:09
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning grafik ram ramar ramens innermått
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:28
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:57
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:00
-
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11
-
4078 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:21
*
Ram
nr 753 8134
Ram
omkring 1900, med etsning, ramens innermått, 74x53
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/4 23:14:49 | 1 | 100 kr |
16/4 01:11:09 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning grafik ram ramar ramens innermått
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:28 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:57 -
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:00 -
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11 -
4078 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:21