KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kopparstick 17422125

nr 1742 2125

Olle Hanspers

(f. 1923), Sverige

Kopparstick, "Mene mene tekel". Signerad, numrerad 73/100, daterad -78,45x62 cm, yttermått inklusive ram: 71x96 cm

Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.

måndag 24 november 2025
kl 19:54:43

Olle Hanspers

Läs mer om Olle Hanspers