KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14076056
nr 1407 6056
Folke Karlsson
(1907-1984), Sverige
Oljemålning, Sagomotiv. Signerad. Olja på pannå, 35x48, yttermått inklusive ram: 45x59 cm
Folke Karlsson, svensk målare och tecknare född 1907, död 1984.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 5 juli 2021
kl 19:50:04
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Folke Karlsson
Läs mer om Folke Karlsson