KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12699128
nr 1269 9128
Sonja Lyttkens
(1919-2014), Sverige
Akvareller, 2 st. Signerad, daterad -84 respektive -85. Motivet: 11x16 - 29x37 cm
Sonja Lyttkens, svensk bildkonstnär och matematiker född 1919, Stockholm, död 2014 i Uppsala.
Utrop:
500 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 18:59:39
Sonja Lyttkens
Läs mer om Sonja Lyttkens