KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7394233
nr 739 4233
Otto Strandman
(1871-1960), Sverige
Akvareller, 3 st, Otto Strandman (1871-1970), fiskar, signerade 1903 + 1906, motivets mått. 14x22 + 14x24
Otto Strandman, svensk skulptör född 1871, död 1960.
Utrop:
600 kr
Såld:
550 kr
måndag 6 februari 2012
kl 17:09:50
150 kr
150 kr
200 kr
500 kr