KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9592483
*
nr 959 2483
Akvarell
Oidentifierad konstnär, sign Russberg, "Kvarter vid sidan om", motivet: 32 x 47
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2015
kl 19:53:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/5 12:40:25
1
150 kr
4/5 19:47:45
2
150 kr
4/5 19:47:45
1
150 kr (Budbetjänt)
4/5 19:48:10
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
nr 959 2483
Akvarell
Oidentifierad konstnär, sign Russberg, "Kvarter vid sidan om", motivet: 32 x 47
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/5 12:40:25 | 1 | 150 kr |
| 4/5 19:47:45 | 2 | 150 kr |
| 4/5 19:47:45 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 4/5 19:48:10 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



