KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14177116
*
nr 1417 7116
Nikolai Belij
(1896-1968), Finland
Fiskebod och eka, Signerad. Akvarell, bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 19:28:11
- Konstnär/Designer
Nikolai Belij
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Läs mer om Nikolai Belij
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland fiskebod och eka nikolai belij norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
-
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04
*
Nikolai Belij
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Läs mer om Nikolai Belij
nr 1417 7116
Nikolai Belij
(1896-1968), Finland
Fiskebod och eka, Signerad. Akvarell, bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Konstnär/Designer
Nikolai Belij
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .Läs mer om Nikolai Belij
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland fiskebod och eka nikolai belij norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20 -
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04



