KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12757149

nr 1275 7149

Egon Wallburg

(1911-2004), Ungern

Akvarell, Signerad. Motivet: 24x34cm

Egon Wallburg (Ernõ Zórád), ungersk bildkonstnär född 1911, död 2004.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 16 september 2019
kl 19:11:23

10/9 16:26:17 1      100 kr
16/9 16:27:38 2      Vinnande bud

Egon Wallburg

Läs mer om Egon Wallburg