Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13374271



*

nr 1337 4271


WATERCOLOUR

China, bamboo, 68x32,


Kina, Bambu, 68x32 cm. Signerad


Estimate:

500

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday July 13 2020
at 20:26:51


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/7 18:33:29 1      Vinnande bud
6/7 00:27:42 2      150 kr
6/7 00:27:43 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bambu kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr