KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13242109
nr 1324 2109
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Akvarell, Signerad. Motivet: 47x60cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 4 maj 2020
kl 19:04:23
150 kr
Allan Österlind
Läs mer om Allan Österlind