KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14551016

nr 1455 1016

Allan Österlind

(1855-1938), Sverige

Signerad, flicka. Akvarell, bildmått: 72x53cm, yttermått inklusive ram: 95x74cm

Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.

måndag 21 mars 2022
kl 20:30:28

Allan Österlind

Läs mer om Allan Österlind