Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 10346030



*

nr 1034 6030


Pehr Hilleström

(1733-1816), Sverige


Tuschlavering, Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, invånare i Skåne, 14x17


Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 april 2016
kl 19:15:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/4 23:18:46 1      Vinnande bud
24/4 13:55:50 2      3.200 kr
24/4 13:55:50 1      3.400 kr (Budbetjänt)
24/4 13:56:01 2      3.600 kr
24/4 13:56:01 1      (budbetjänt)
25/4 01:56:25 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Klassiska
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller invånare i skåne lavering pehr hilleström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
  • 9363 Akvarell
    Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:16
  • 9064 Akvarell
    Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:39
  • 9386 Akvarell
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:24
  • 9185 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:17
  • 9325 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:06
  • 9315 Akvarell
    Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:45




Ladda ner broschyr