bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12343333



*

nr 1234 3333


Spegel

nutida, Gustaviansk stil, 46x55


Utrop:

300 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 18:18:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/2 16:47:39 1      100 kr
10/2 16:58:03 2      200 kr
10/2 20:59:40 3      250 kr
11/2 12:41:33 4      500 kr
11/2 18:11:10 2      500 kr
11/2 18:11:10 4      500 kr (Automatiskt)
11/2 18:13:27 2      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg 800 kr
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt nutida spegel speglar




Ladda ner broschyr