Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Smycken / Ring 17537111



*

nr 1753 7111


Ring

18k guld. Med pärla, bruttovikt: 3 g. Ringmått: 17,2


Utrop:

2.600 kr

Såld:

2.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 januari 2026
kl 19:38:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/1 10:05:50 1      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: pärla ring smycken vintage
  • 8018 Karaff med sil..
    1800-tal, kristall, Irland. Höjd: 17 cm, med ring ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:40
  • 7112 Ring
    18k guld. Med tre små blå stenar. Vikt: 2 g. Ringm..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 7162 Ring
    23k, 1879, med sten, omarbetad. Vikt: 5,5g brutto,..//
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8019 SkÃ¥lar
    Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:25




Ladda ner broschyr