GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslin 5646191
*
nr 564 6191
Porslin
50/60-tal bla. Gustavsberg "Entré" & Gefle
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2009
kl 19:36:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 14:15:29
1
100 kr
2/2 14:33:01
2
150 kr
2/2 15:35:05
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik porslin
-
8124 Vas
Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:45
-
8069 Vaser
2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Porslin
nr 564 6191
Porslin
50/60-tal bla. Gustavsberg "Entré" & Gefle
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/2 14:15:29 | 1 | 100 kr |
| 2/2 14:33:01 | 2 | 150 kr |
| 2/2 15:35:05 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik porslin
-
8124 Vas
Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:45 -
8069 Vaser
2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



