KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6694479
*
nr 669 4479
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Pastell, Kurt Carendi (1905-1971), Religiöst motiv, 43x45
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 november 2010
kl 19:39:31
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita kurt carendi pastell religiöst motiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
*
Kurt Carendi
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
nr 669 4479
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Pastell, Kurt Carendi (1905-1971), Religiöst motiv, 43x45
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 november 2010 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita kurt carendi pastell religiöst motiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58



