bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343013



*

nr 1234 3013


Tore Wideryd

(1908-1992), Sverige


Oljemålning, Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. "Vallonflicka". Olja på duk, 55x29 cm


Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

1.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:47:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/2 02:29:35 1      500 kr
11/2 12:12:12 1      Vinnande bud
11/2 18:44:41 2      1.000 kr
11/2 18:44:41 1      1.100 kr (Automatiskt)
11/2 19:42:24 2      1.200 kr
11/2 19:42:24 1      Vinnande bud (automatiskt)



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Tore Wideryd

Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.

Läs mer om Tore Wideryd
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore wideryd
  • 4640 Akryl
    Olle Idewall (f. 1928), Sverige. Figurer, signerad..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 20:03
  • 4556 Olja / akvarell
    Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Skogslandska..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 20:13
  • 7011 Oljemålning
    1700-tal, Italienskt landskap. Olja på duk, uppfod..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    25 feb kl 19:59
  • 4302 Oljemålning
    2 st, Walter du Halde (f. 1919), Mor med barn. Olj..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:04
  • 4465 Oljemålning
    Albert Liebeck, Öland. Olja på duk, signerad. 37x53
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:12
  • 4468 Oljemålning
    Albert Liedbeck (1881-1955), Sverige. Signerad. St..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:16




Ladda ner broschyr