KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14721026
nr 1472 1026
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad och daterad -67. Olja på duk, 24x32, yttermått inklusive ram: 38x47 cm
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 30 maj 2022
kl 19:55:28
2.000 kr
2.600 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
- Klassiska
30 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Tage Hedqvist
Läs mer om Tage Hedqvist