KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14187087
nr 1418 7087
Tage Eriksson
(1916-2003), Sverige
Oljemålning, Motiv från västkusten. Signerad. Olja på duk, 22x26 cm, yttermått inklusive ram: 29x34 cm
Tage Eriksson, svensk bildkonstnär född i Västerås 1916, död 2003 i Göteborg.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 13 september 2021
kl 18:20:40
150 kr
Tage Eriksson
Läs mer om Tage Eriksson