KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13591219
*
nr 1359 1219
Sten Birger Rudnäs
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, "Saluhall i Lagos". Signerad. Olja på duk, 45x65cm
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2020
kl 19:31:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 19:07:32
1
200 kr
7/11 17:19:17
2
150 kr
7/11 17:19:17
1
200 kr (Budbetjänt)
7/11 18:48:18
2
300 kr
7/11 22:47:29
1
500 kr
9/11 16:35:18
3
450 kr
9/11 16:35:18
1
500 kr (Budbetjänt)
9/11 19:20:01
2
600 kr
9/11 19:21:31
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sten Birger Rudnäs
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.
Läs mer om Sten Birger Rudnäs
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sten birger rudnäs svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
*
Sten Birger Rudnäs
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sten Birger Rudnäs
nr 1359 1219
Sten Birger Rudnäs
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, "Saluhall i Lagos". Signerad. Olja på duk, 45x65cm
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 19:07:32 | 1 | 200 kr |
7/11 17:19:17 | 2 | 150 kr |
7/11 17:19:17 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
7/11 18:48:18 | 2 | 300 kr |
7/11 22:47:29 | 1 | 500 kr |
9/11 16:35:18 | 3 | 450 kr |
9/11 16:35:18 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
9/11 19:20:01 | 2 | 600 kr |
9/11 19:21:31 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sten Birger Rudnäs
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.Läs mer om Sten Birger Rudnäs
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sten birger rudnäs svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06