KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12846153
nr 1284 6153
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Sydländskmotiv. Signerad. Olja på pannå, 14x26cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 18:35:56
300 kr
350 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman