KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482048

nr 1548 2048

Elsa Hansson-Winnberg

(1913-1987), Sverige

Oljemålning, Sverige. "Gosse med fiol", monogramsignerad. Signerad, daterad 1945, a tergo. Olja på duk, bildmått: 64x50 cm, yttermått inklusive ram: 80x65 cm

Elsa Hansson-Winnberg, svensk bildkonstnär född 1913, död 1987.

Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

måndag 19 juni 2023
kl 19:32:31

  • Tema
  • 19 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Elsa Hansson-Winnberg

Läs mer om Elsa Hansson-Winnberg