KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13581169
*
nr 1358 1169
Edwin Henry Boddington
(1836-1905), England
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 26x46 cm
Edwin Henry Boddington, målare född 1836, död 1905.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2020
kl 20:37:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 10:55:01
1
2.600 kr
2/11 19:04:46
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Edwin Henry Boddington
Edwin Henry Boddington, målare född 1836, död 1905.
Läs mer om Edwin Henry Boddington
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55
*
Edwin Henry Boddington
Edwin Henry Boddington, målare född 1836, död 1905.
Läs mer om Edwin Henry Boddington
nr 1358 1169
Edwin Henry Boddington
(1836-1905), England
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 26x46 cm
Edwin Henry Boddington, målare född 1836, död 1905.
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 10:55:01 | 1 | 2.600 kr |
2/11 19:04:46 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Edwin Henry Boddington
Edwin Henry Boddington, mÃ¥lare född 1836, död 1905.Läs mer om Edwin Henry Boddington
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55