bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343147



*

nr 1234 3147


Edvin Ollers

(1888-1959), Sverige


Oljemålning, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Orientaliskt gatumotiv, 1929, Signerad. Olja på pannå, 54x45


Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 20:03:51


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/2 13:43:35 1      2.200 kr
11/2 11:00:19 2      800 kr
11/2 11:00:19 1      900 kr (Automatiskt)
11/2 14:17:53 2      1.000 kr
11/2 14:17:53 1      1.100 kr (Automatiskt)
11/2 14:19:30 2      1.200 kr
11/2 14:19:30 1      1.300 kr (Automatiskt)
11/2 17:13:16 2      1.400 kr
11/2 17:13:16 1      1.500 kr (Automatiskt)
11/2 19:50:28 2      1.900 kr
11/2 19:50:28 1      2.000 kr (Automatiskt)
11/2 19:56:43 2      2.200 kr
11/2 19:56:43 1      2.200 kr (Automatiskt)
11/2 19:58:51 3      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Edvin Ollers

Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.

Läs mer om Edvin Ollers
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvin ollers olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 4556 Olja / akvarell
    Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Skogslandska..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 feb kl 20:05
  • 7011 Oljemålning
    1700-tal, Italienskt landskap. Olja på duk, uppfod..//
    Aktuellt bud: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 feb kl 19:59
  • 4465 Oljemålning
    Albert Liebeck, Öland. Olja på duk, signerad. 37x53
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 feb kl 18:05
  • 4468 Oljemålning
    Albert Liedbeck (1881-1955), Sverige. Signerad. St..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 feb kl 18:08
  • 7007 Oljemålning
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndru..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 feb kl 20:39
  • 6075 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Paris. Signera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 feb kl 20:27




Ladda ner broschyr