KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12353315
*
nr 1235 3315
Edvard Bechteler
(1890-1983), Sverige
Oljemålning, Skog. Signerad, daterad 1942. Olja på duk, 55x65 cm
Edvard Bechteler, tysk-svensk bildkonstnär född 1890 i München, död 1983.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 20:37:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 23:11:35
1
300 kr
18/2 13:48:43
2
250 kr
18/2 13:48:43
1
300 kr (Budbetjänt)
18/2 13:49:06
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Edvard Bechteler
Edvard Bechteler, tysk-svensk bildkonstnär född 1890 i München, död 1983.
Läs mer om Edvard Bechteler
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvard bechteler olja olja på duk oljemålning oljemålningar skog sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
*
Edvard Bechteler
Edvard Bechteler, tysk-svensk bildkonstnär född 1890 i München, död 1983.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Edvard Bechteler
nr 1235 3315
Edvard Bechteler
(1890-1983), Sverige
Oljemålning, Skog. Signerad, daterad 1942. Olja på duk, 55x65 cm
Edvard Bechteler, tysk-svensk bildkonstnär född 1890 i München, död 1983.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 23:11:35 | 1 | 300 kr |
18/2 13:48:43 | 2 | 250 kr |
18/2 13:48:43 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
18/2 13:49:06 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Edvard Bechteler
Edvard Bechteler, tysk-svensk bildkonstnär född 1890 i München, död 1983.Läs mer om Edvard Bechteler
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvard bechteler olja olja på duk oljemålning oljemålningar skog sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36