KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13314428
*
nr 1331 4428
Armin Glatter
(1861-1931), Ungern
Oljemålning, Syende kvinna. Signerad. Olja på duk, 42x31 cm
Armin Glatter, bildkonstnär född 1861, död 1931.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2020
kl 19:42:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 15:38:52
1
1.000 kr
1/6 19:32:43
2
1.200 kr
1/6 19:33:58
1
1.200 kr
1/6 19:33:58
2
1.200 kr (Budbetjänt)
1/6 19:35:10
1
1.300 kr
1/6 19:35:33
1
1.500 kr
1/6 19:37:04
2
1.500 kr
1/6 19:37:04
1
1.500 kr (Budbetjänt)
1/6 19:37:44
2
Vinnande bud
1/6 19:39:18
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: armin glatter olja olja på duk oljemålning oljemålningar syende kvinna ungern ungersk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Armin Glatter
Armin Glatter, bildkonstnär född 1861, död 1931.
Läs om budbetjänten
nr 1331 4428
Armin Glatter
(1861-1931), Ungern
Oljemålning, Syende kvinna. Signerad. Olja på duk, 42x31 cm
Armin Glatter, bildkonstnär född 1861, död 1931.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 15:38:52 | 1 | 1.000 kr |
1/6 19:32:43 | 2 | 1.200 kr |
1/6 19:33:58 | 1 | 1.200 kr |
1/6 19:33:58 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
1/6 19:35:10 | 1 | 1.300 kr |
1/6 19:35:33 | 1 | 1.500 kr |
1/6 19:37:04 | 2 | 1.500 kr |
1/6 19:37:04 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
1/6 19:37:44 | 2 | Vinnande bud |
1/6 19:39:18 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: armin glatter olja olja på duk oljemålning oljemålningar syende kvinna ungern ungersk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30