KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177040
*
nr 1417 7040
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1600-/1700-tal. Ej signerad. Olja på duk, 48x54, yttermått inklusive ram: 62x69 cm
Utrop:
5.000 kr
Såld:
6.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 20:39:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 18:42:17
1
4.000 kr
3/9 18:26:38
2
4.200 kr
6/9 11:27:41
1
4.600 kr
6/9 18:54:40
3
5.400 kr
6/9 20:28:47
4
6.000 kr
6/9 20:31:25
3
6.000 kr
6/9 20:31:25
4
6.000 kr (Budbetjänt)
6/9 20:34:11
3
6.200 kr
6/9 20:34:46
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1417 7040
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1600-/1700-tal. Ej signerad. Olja på duk, 48x54, yttermått inklusive ram: 62x69 cm
| Utrop: | 5.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 6.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/9 18:42:17 | 1 | 4.000 kr |
| 3/9 18:26:38 | 2 | 4.200 kr |
| 6/9 11:27:41 | 1 | 4.600 kr |
| 6/9 18:54:40 | 3 | 5.400 kr |
| 6/9 20:28:47 | 4 | 6.000 kr |
| 6/9 20:31:25 | 3 | 6.000 kr |
| 6/9 20:31:25 | 4 | 6.000 kr (Budbetjänt) |
| 6/9 20:34:11 | 3 | 6.200 kr |
| 6/9 20:34:46 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



