KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13634480
nr 1363 4480
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Alböke, Öland. Signerad, daterad 1965. Olja på pannå, 9x32 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 30 november 2020
kl 18:46:53
100 kr
350 kr
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon