KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13581361

nr 1358 1361

Paul Engdahl

(1888-1976), Sverige

Oljemålning, Paul Engdahl. Signerad, daterad 47, Stilleben. Olja på pannå, 45x43 cm

Paul Engdahl, svensk målare född i Kristinehamn 1888, död 1976.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 2 november 2020
kl 18:39:00

Paul Engdahl

Läs mer om Paul Engdahl