KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12987038

nr 1298 7038

Maria Boczewska

(f. 1940), Polen

Oljemålning, "Från Stigbergsgatan". 1984, Signerad. Olja på duk, 100x69 cm

Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 16 december 2019
kl 19:32:37

Maria Boczewska

Läs mer om Maria Boczewska