KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17004137
nr 1700 4137
Johnny Millar
(1855-1939), Sverige
Oljemålning, Signerad, Kopia efter Geskel Saloman, Utvandrare på väg till Göteborg, omkring 1900, Olja på duk, 79x125 cm, yttermått inklusive ram: 114x160 cm
Kondition: krackeleringar
Johnny Millar, svensk målare född 1855, död 1939.
måndag 12 maj 2025
kl 19:47:44