KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12845537
*
nr 1284 5537
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 45x44 cm
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 18:37:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 07:04:49
1
100 kr
28/10 11:18:41
2
150 kr
28/10 12:13:33
1
200 kr
28/10 17:45:42
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs mer om Inge Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inge pettersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs mer om Inge Pettersson
nr 1284 5537
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 45x44 cm
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 07:04:49 | 1 | 100 kr |
| 28/10 11:18:41 | 2 | 150 kr |
| 28/10 12:13:33 | 1 | 200 kr |
| 28/10 17:45:42 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.Läs mer om Inge Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inge pettersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



