KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14477480
nr 1447 7480
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 59x48cm, yttermått inklusive ram: 74x64cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
måndag 7 februari 2022
kl 19:55:55
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström