KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16589148
nr 1658 9148
Erik Gunnarsson Hallström
(1905-1993), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, tempelruiner. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 28x36 cm
Erik Gunnarsson Hallström, född 1905 i Björkö, död 1993, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 18 november 2024
kl 20:04:27
Erik Gunnarsson Hallström
Läs mer om Erik Gunnarsson Hallström