KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11819674
nr 1181 9674
Eric Lundgren
(f. 1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 59, Göteborgs hamn med Masthuggskyrkan, 50x60
Eric Lundgren, född i Västerås 1907, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
måndag 7 maj 2018
kl 20:56:04
3/5 14:55:07
100 kr
7/5 20:07:02