KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17144480
nr 1714 4480
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Sträckande fåglar. Signerad, Daterad 1948. Olja på duk, 58x79 cm, yttermått inklusive ram: 74x96 cm
Kondition: slitage, skador, skadad duk
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 28 juli 2025
kl 19:29:24
300 kr
1.000 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Ejnar Kohlmann
Läs mer om Ejnar Kohlmann