KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9557495

nr 955 7495

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Blandteknik, Jan Naliwajko (f. 1938), komposition, signerad. 1992, 73x80

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 20 april 2015
kl 20:20:35

19/4 14:03:10 1      Vinnande bud

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko