KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15565181

nr 1556 5181

Henrik Hillbom

(1863-1948), Sverige

Henrik Hillbom (1863-1948), Kvinnoporträtt, (efter foto). Empireram, Blandteknik, bildmått: 22x17 cm, yttermått inklusive ram: 40x35 cm. Signerad

Henrik Hillbom, svensk-amerikansk bildkonstnär född 1863, död 1948.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 21 augusti 2023
kl 20:03:29

Henrik Hillbom

Läs mer om Henrik Hillbom