ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7404305
*
nr 740 4305
Spegel
rokokostil. , höjd: 49
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2012
kl 17:27:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 14:57:52
1
200 kr
13/2 13:02:14
2
250 kr
13/2 16:33:00
3
400 kr
13/2 16:38:35
2
350 kr
13/2 16:53:19
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 740 4305
Spegel
rokokostil. , höjd: 49
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 14:57:52 | 1 | 200 kr |
13/2 13:02:14 | 2 | 250 kr |
13/2 16:33:00 | 3 | 400 kr |
13/2 16:38:35 | 2 | 350 kr |
13/2 16:53:19 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:57