![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10504543
*
nr 1050 4543
Spegel
+ konsol, empirestil, höjd: 195+ 33 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 20:14:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 18:36:26
1
1.500 kr
22/8 20:05:35
2
1.100 kr
22/8 20:05:35
1
1.200 kr (Budbetjänt)
22/8 20:05:53
2
1.400 kr
22/8 20:05:53
1
1.500 kr (Budbetjänt)
22/8 20:06:10
2
Vinnande bud
22/8 20:06:32
3
1.800 kr
22/8 20:06:32
2
1.900 kr (Budbetjänt)
22/8 20:07:49
3
2.000 kr
22/8 20:07:49
2
(budbetjänt)
22/8 20:11:27
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil konsol spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1050 4543
Spegel
+ konsol, empirestil, höjd: 195+ 33 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 18:36:26 | 1 | 1.500 kr |
22/8 20:05:35 | 2 | 1.100 kr |
22/8 20:05:35 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
22/8 20:05:53 | 2 | 1.400 kr |
22/8 20:05:53 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
22/8 20:06:10 | 2 | Vinnande bud |
22/8 20:06:32 | 3 | 1.800 kr |
22/8 20:06:32 | 2 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
22/8 20:07:49 | 3 | 2.000 kr |
22/8 20:07:49 | 2 | (budbetjänt) |
22/8 20:11:27 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil konsol spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53