bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Lornjett 13725049



*

nr 1372 5049


Lornjett

silver. Längd: 15,5. Vikt: ca 29 g


Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 januari 2021
kl 19:11:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/1 13:50:22 1      500 kr
14/1 00:15:42 2      600 kr
18/1 19:06:15 3      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 300 kr
  Göteborg 300 kr
  Helsingfors 300 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16. Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: lornjett silver ädelmetall
  • 7185 Etui
    Orientaliskt. Höjd: 10,5
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 feb kl 19:32
  • 6452 Golvvas
    20-tal, gips. Höjd: 43 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 feb kl 19:24
  • 7379 Karusellhäst
    längd: 130 cm, höjd: 133 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 feb kl 19:58




Ladda ner broschyr