KONST / Litografier / Litografi 7919745

nr 791 9745

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Litografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), interiör, pt, signerad, motivets mått: 37x30

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Såld:

450 kr

måndag 19 november 2012
kl 19:02:27

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren