KONST / Litografier / Färglitografi 17298160
nr 1729 8160
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Signerad, numrerad 21/125. Färglitografi, bildmått: 50x68 cm, yttermått inklusive ram: 70x98 cm
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 6 oktober 2025
kl 20:23:49
700 kr
800 kr
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta