KONST / Litografier / Färglitografi 12846447
nr 1284 6447
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 37/350, Visby ringmur. Motivet: 28x39 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 19:56:08
21/10 21:50:33
100 kr
27/10 11:28:32
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren