KONST / Litografier / Färglitografi 16857423
nr 1685 7423
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Signerad, numrerad 292/350. Färglitografi, bildmått: 33x43 cm, yttermått inklusive ram: 51x61 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 10 mars 2025
kl 20:02:40
500 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman